Jhhit Tuscolana Suite 03 With Terrace

  • 80 m²
  • 2 sovrum
  • 1 badrum
  • 6 gäster
  • 4 sängar

Jhhit Tuscolana Suite 03 With Terrace Rom med 2 sovrum ligger inom 7 km från Trevifontänen och cirka 5 minuter till fots från tunnelbanestationen Numidio Quadrato. Den här 80 m² stora lägenheten kan ta emot upp till 7 gäster.

Jhhit Tuscolana Suite 03 With Terrace erbjuder utsikt över staden och har uteplats, balkong och vardagsrum med luftkonditionering. I den här lägenheten kan gästerna utnyttja hårtorkar, badlakan och handdukar i badrummet. Dessutom finns det en bidé, en separat toalett och en dusch.

Njut av din vistelse på en solterrass.

Jhhit Tuscolana Suite 03 With Terrace erbjuder möjligheter för självhushållning, inklusive ett komplett kök utrustat med vattenkokare, kylskåp och köksredskap.

Lägenheten har ett behändigt läge, inom 10 minuter med bil från tågstationen Flaminio. Gästerna kommer också att hitta Santa Maria Maggiore, cirka 6 km bort. Monumento Nazionale a Vittorio Emmanuele II ligger också inom 15 minuter med bil från detta boende. Busstationen Cartagine/Sulpici är belägen mindre än 200 meter bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Jhhit Tuscolana Suite 03 With Terrace Rom
La Casa Di Sol
Mobilpris

La Casa Di Sol

9.9
Exceptionellt 32 recensioner
572 m från boendet
USD 165 USD 149
per natt
Emmanuele House Roma Tuscolana
Mobilpris

Emmanuele House Roma Tuscolana

9.7
Exceptionellt 35 recensioner
662 m från boendet
USD 194 USD 175
per natt
Appia Little Charme 44
Mobilpris

Appia Little Charme 44

9.5
Exceptionellt 89 recensioner
1.7 km från boendet
USD 110 USD 99
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Rom Ciampino Flygplats
    11 km

    Tågstationer

    Roma Tuscolana Train Station
    3 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi i rummet

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • VIP-incheckning/-utcheckning
    • Säkerhet
    • Hushållning

    Matställen

    • Middag

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Solterass
    • Fritids- och TV-Rum

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Uteplats
    • Terrass
    • Trädgårdsmöbler
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Brandsläckare
    • Nyckelåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 19:00
    Utcheckning: senast 10:00
    Licensnummer058091-CAV-11072,IT058091B4BUCQB5EB
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga barnsängar i ett rum.
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Jhhit Tuscolana Suite 03 With Terrace?
      Populära sevärdheter nära Jhhit Tuscolana Suite 03 With Terrace inkluderar bland annat Monumento Nazionale a Vittorio Emmanuele II, Trevifontänen, Santa Maria Maggiore.
    • Finns det gratis Wi-Fi på Jhhit Tuscolana Suite 03 With Terrace?
      Internet tillhandahålls gratis på Jhhit Tuscolana Suite 03 With Terrace.
    • Accepterar Jhhit Tuscolana Suite 03 With Terrace husdjur?
      Jhhit Tuscolana Suite 03 With Terrace tillåter husdjur.
    • Hur stort är denna lägenhet?
      Denna lägenhet är 80 m² stort.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Rom Ciampino Flygplats
    11 km

    Tågstationer

    Roma Tuscolana Train Station
    3 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Jhhit Tuscolana Suite 03 With Terrace Rom

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng